Wiadomości

Kultura powiatu ząbkowickiego

Kultura powiatu ząbkowickiego

Czy kiedykolwiek miałeś okazję dotrzeć w rejon powiatu ząbkowickiego? A może w ogóle nie miałeś nigdy szans pojechać w rejon Dolnego Śląska? Po lekturze poniższego tekstu poświęconego kulturze regionu z pewnością zmienisz zasadniczo zdanie. Postanowiliśmy na łamach niniejszego serwisu opisać w tym poradniku przede wszystkim popularne na cały kraju Muzeum w Ziębicach.
Na terenie Ziębic ulokowanych w rejonie geograficznym powiatu ząbkowickiego znajduje się niesamowicie ciekawe Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego. Jak się okazuje początki tejże nietuzinkowej i co warte wyszczególnienia- jednej z nielicznych w naszej malowniczej Polsce - placówki kulturalnej tego rodzaju sięgają kilku dekad temu, a dokładniej rzecz biorąc, obiekt stworzony został dokładnie w roku 1930.

Wówczas to na terenie miasta Ziębice, gdzie ulokowane było od dawna omawiane tu Muzeum, organizowało przedsięwzięcia, w trakcie których mieszkańcy zainteresowani szeroko rozumianą historią regionu, mogli zjawiać się na wspólny,, otwartym wydarzeniu jakim był event poświęcony prezentacji pamiątek z przeszłości Ziębic. Ponadto na tym spektakularnym jak na owe czasy przedsięwzięciu gościli przybyli z całego obecnego powiatu ząbkowickiego. Udało się w ciągu tego typu spotkań zebrać tak wiele rozlicznych akcesoriów i gadżetów z dawnych czasów, że w zasadzie zaledwie rok po wykluciu się tejże idei, stworzono pierwszą muzealną wystawę z prawdziwego zdarzenia i zorganizowana została ona na terenie sal ratusza. Tak też pozostało do dziś dnia, kiedy to wystawy i ekspozycje są systematycznie organizowane i ciągle ich przybywa.
Artykuł dzięki:

Share this post