Turystyka

Powiat ząbkowicki - ulokowanie

Powiat ząbkowicki - ulokowanie

Na terenie województwa dolnośląskiego znajduje się bardzo szeroki zakres rozmaitych miejscowości, przy czym na wyjątkowe uznanie zasługuje przede wszystkim rejon popularnych Ząbkowic Śląskich, które poprzez swe malownicze widoki znacząco rozsławiły omawiany teren.
W zakresie charakterystyki tego powiatu, na pewno warto jest wspomnieć o tym, że stworzony on został na mocy reformy administracyjnej jaka wprowadzona została w naszym kraju dokładnie w 1999 roku. Wówczas to powstał opisywany tu powiat ząbkowicki, którego siedzibą ustanowiono wymienione powyżej miasto Ząbkowice Śląskie. Jeżeli chodzi o ukształtowanie terenu oraz konkretną lokalizację powiatu, to region usytuowany jest na styku kilku znaczących szczytów – mowa tu o Górach Bardzkich, Sowich i Złotych. Dodatkowo, nie zapominajmy również o Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich.

Powiat przebiega przez przecinającą je Nysę Kłodzką. Poza tym, że Ząbkowice i ogólnie cały ten powiat przyciąga z turystycznego punktu widzenia, dodatkowo jest to kluczowy punkt na mapie Polski ze względu na to, iż jest to miejsce strategiczne, które wyróżnia się na tle całego systemu europejskiego pod kątem ulokowania- w niedalekiej odległości od stolicy naszego kraju czyli Warszawy oraz stosunkowo blisko powiązań z Berlinem. W zasadzie z powiatu ząbkowickiego do stolicy naszych niemieckich sąsiadów jest zaledwie trzysta pięćdziesiąt kilometrów odległości. O pięćdziesiąt kilometrów mniej jest zaś do Drezna i Pragi, jak również do Krakowa czy Brna – po mniej więcej między dwieście osiemdziesiąt a dwieście pięćdziesiąt.
Artykuł dzięki:

Share this post