Wiadomości

Tygodnik – co to za czasopismo?

Tygodnik – co to za czasopismo?

Z reguły każdy większy i bardziej znaczący region w Polsce dorobił się swojej lokalnej prasy. Tak jest od dawien dawna, bowiem mieszkańcy określonego rejonu naszego kraju zawsze chcą być na bieżąco nie tylko z tym, co podawane jest w krajowych, czy tez komercyjnych ale jednak mediach ogólnopolskich, co interesuje ich równie bardzo, o ile nie znacznie bardziej ich życie lokalne i to, co dzieje się w ich najbliższym miejscu zamieszkania czy też województwie oraz okolicy. Warto zatem wyszczególnić w tym przypadku znamienitą i jakże ważną rolę oraz funkcję szeroko dziś rozumianych tytułów prasowych, które bardzo dynamicznie rozwijają się, w tym między innymi mowa tu o tygodnikach.
Tygodniki pojawiły się już w zasadzie nawet w niewielkich obszarach terytorialnych, nie tylko w metropoliach typu Warszawach i innych miastach stanowiących stolice poszczególnych polskich województw.

Dodatkowo, można mówić o prasie tygodnikowej w ujęciu regionalnym, na przykład jeśli chodzi o tygodniki powiatowe czy nawet gminne. Dlatego też zarówno miasto Rzeszów jak i gmina Łańcut czy też powiat ząbkowicki doczekały się swoich własnych tytułów tygodnikowych i to często więcej niż jednego jedynego. Każdy tygodnik, jak wskazuje na to nazewnictwo owego formatu prasowego, pojawia się pod koniec tygodnia, raz w tygodniu, najczęściej w ostatnie dni robocze, tuż przed rozpoczęciem weekendu. W tygodnikach dużo uwagi poświęca się przede wszystkim życiu lokalnemu, przez co rozumie się fakty ekonomiczne, doniesienia prasowe ze świata lokalnej polityki, ekonomii, czy też kultury.
Artykuł dzięki:

Share this post