Wiadomości

Złoty Stok

Złoty Stok

Kiedy planujesz podróż po terytorium Dolnego Śląska, obowiązkowo powinieneś wkroczyć w granice niejakiego powiatu ząbkowickiego, który od dawien dawna znany jest wśród zagorzałych historyków i kulturoznawców naszej polskiej krainy. Powód? To właśnie na terenie powiatu ząbkowickiego znajduje się multum rozmaitych atrakcji, w tym nie tylko geograficznych czy też wizualnych związanych z niesamowicie piękna sferą przyrodniczą, jaka tam występuje ale https://rehabilitacjadzieciom.eu/integracja-sensoryczna/ także z bogatym wachlarzem ulokowanych tam zabytków sprzed wielu stuleci oraz punktów kulturalnych. Poniżej zaprezentujemy to na przykładzie jednego z najwspanialszych miast tego regionu, a mianowicie Złotego Stoku.
Złoty Stok jest to miejsce, o którym bardzo często rozpisują się twórcy lokalnej prasy, bowiem to właśnie tam dzieje się mnóstwo rozmaitych wydarzeń- społecznych, kulturalnych, politycznych zwiąanych z regionem. Do Złotego Stoku licznie przybywają także turyści z zakątków całego świata, nie tylko z rozmaitych województw usytuowanych w granicach naszego pięknego kraju. Złoty Stok niegdyś, a dokładniej rzecz biorąc bezpośrednio po wojnie, funkcjonował na mapie Polski jako obszar zwany Równe.

Z niemieckiego był to Reichenstin. Umiejscowione na południu, a ściślej rzecz biorąc południowym zachodzie, stanowi jedno z kluczowych miejsc w powiecie ząbkowickim w ogóle. Od lat ta właśnie miejscowość słynie z bycia najstarszym ośrodkiem górniczym w naszym kraju a także najdłużej działającym punktem hutniczym w kraju. Niemniej jednak kopalnie o których mowa nie są już czynne i ma to miejsce od 1961 roku.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: Dystrybutor chemii gospodarczej

Share this post