Wiadomości

Powiat ząbkowicki – co ma do zaoferowania?

Powiat ząbkowicki – co ma do zaoferowania?

Generalnie rzecz biorąc, cały powiat ząbkowicki zasługuje na duże wyróżnienie, niemniej jednak bardzo specyficzne jest tu to, że w regionie kwitnie kultura, a w tym również i pewne przejawy kultury masowej, na przykład systematycznie rozwijana jest kultura popularna w postaci tygodnika czy gazety. Czym jeszcze charakteryzuje się powiat ząbkowicki?
Region ma charakter stricte historyczny, a także jest ważnym punktem z geograficznego punktu widzenia, co wiąże się z faktem, że jest ulokowany w strategicznym miejscu- dlaczego strategicznym? Przede wszystkim z tego względu, że znajduje się on blisko Pragi oraz Drezna – zaledwie jakieś dwieście osiemdziesiąt kilometrów dystansu dzielącego te dwa obszary na mapie świata. Dodatkowo jest zaledwie parędziesiąt kilometrów więcej do Berlina czy Warszawy oraz mniej więcej zbliżona jest odległość dzieląca Ząbkowice Śląskie od przykładowo Bratysławy, Wiednia oraz Szczecina. Warto wspomnieć, że prawdziwym wabikiem na turystów, który przyciąga jak magnes tabuny zainteresowanych, jest fakt umiejscowienia tej miejscowości stosunkowo niedaleko, w miejscu wypadowym na stolicę Polski, ale też Niemiec, Czech, Słowacji.

Warto wspomnieć o tym, że kusi również znajdowanie się na Przedgórzu Sudeckim. To sprawia bowiem, że przybywający w tej rejon mogą zapoznać się z bardzo wieloma ciekawostkami na temat miejscowości tu opisywanej. Dlatego też tak dużym zainteresowaniem cechuje się tamtejsza prasa, zwłaszcza gazeta codzienna i tygodnik, które rozchodzą się błyskawicznie po publikacji.
Artykuł dzięki:

Share this post