Tygodnik

Ziębice – gdzie to jest?

Ziębice – gdzie to jest?

Kiedy wybierasz się na wycieczkę po naszej przepięknej Polsce, koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na przystanek na Dolnym Śląsku. Tego rodzaju wakacje na pewno na długo zapadną Ci w pamięć, a wszystko to za sprawą przede wszystkim malowniczego powiatu ząbkowickiego, który mieści mnóstwo rozlicznych obszarów geograficznych naprawdę wartych obejrzenia tak z krajobrazowego jak i historycznego punktu widzenia. W niniejszym wirtualnym poradniku poświęcimy mnóstwo uwagi zwłaszcza obszarowi Ziębic. Co to za ciekawy zakątek w Polsce? Gdzie dokładnie leży i dlaczego na cały teren powiatu ząbkowickiego, wartego naszym zdaniem przykucia większej uwagi, to właśnie w Ziębice naprawdę warto jest się wybrać?
Przede wszystkim wiąże się to z faktem, że gmina Ziębice znajduje się na terenie kluczowym w rejonie województwa koncentrator tlenu dolnośląskiego bowiem tuż na Przedgórzu Sudeckim. Warto wspomnieć także, że stricte w samym środku umiejscowiona jest wynosząca między dwieście pięćdziesiąt a trzysta metrów nad poziomem morza Wysoczyzna Ziębicka. Jest to obszar o charakterze falistym, który jest przecinany przez równie kultową geograficzną krainę jaką okazuje się być dolina Oławy.

To tam rok rocznie ściąga mnóstwo turystów.
Warto także nadmienić, że pod katem wizualnym i krajobrazowym, do tego miejsca turyści licznie ściągają ze względu na dziką i chronioną przyrodę będącą pod osłoną. Mowa tu chociażby o ciekawie prezentujących się fragmentach Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. Jeżeli chcesz poobcować z nieskażoną niczym przyrodą, omawiany tu teren gminy Ziębice jest idealnym punktem docelowym.
Artykuł dzięki:

Share this post