Tygodnik

Historyczny powiat ząbkowicki

Historyczny powiat ząbkowicki

Nie wiesz, jakie miejsce odwiedzić tym razem? Zapraszamy Cię do zorganizowania sobie wycieczki po naszej malowniczej Polsce! Przepiękne zakątki w naszym kraju znajdują się na obszarze równie malowniczo prezentującego się województwa dolnośląskiego. Ten region bardzo często uznaje się jedynie za okręg stricte przemysłowy, stereotypowo twierdząc, że nie ma tam co robić pod kątem turystycznym, a jednak- w gruncie rzeczy jest zgoła odmiennie i postaramy się przekonać do tego, w dalszych częściach niniejszego tekstu. Miejsce, które znajduje się w tej lokalizacji i któremu postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej jest powiat ząbkowicki. Więcej dowiesz się z dalszych fragmentów.
Historycznie rzecz biorąc, powiat ząbkowicki ma sporo do zaoferowania, ponieważ z jednej strony jest geograficznie niesamowicie strategicznym miejscem startu do wielu, nie tylko polskich, ale i nawet w większości zagranicznych, istotnych obszarów – na Bratysławę, do Drezna, do Pragi czy też Berlina i oczywiście jako punkt wylotowy do Warszawy czy Gdyni.

Niemniej jednak jak wabik na turystów działa fakt, że region ulokowany został na Przedgórzu Sudeckim. Jest też sporo gmin miejsko-wiejskich, w tym Ziębice czy przykładowo Złoty Stok. Na terenie całego powiatu ząbkowickiego wydawane są rozmaite tytuły prasowe, z czego najpowszechniejszy to tygodnik regionalny oraz gazeta codzienna Echo Tygodnia, które mają szerokie grono zagorzałych czytelników i to co ciekawe – nie tylko zamieszkujących na terenie omawianego tu regionu.
Artykuł dzięki:

Share this post